Publisert 3. Nov 2026, kl. 15:10
Sist redigert 3. Nov 2026, kl. 15:10
Det ble en hyggelig og lærerik kursdag da Pensjonistforbundet Telemark inviterte til valgkomitékurs i Bø. Deltakerne fikk nyttig kunnskap og praktiske tips om hvordan valgkomiteene kan legge opp arbeidet sitt fram mot neste årsmøte.
Tusen takk til kursleder Eva Nilsen for en lærerik og inspirerende dag!
På kurset var vi innom valgkomiteens oppgaver, vedtekter og retningslinjer, hvordan sette sammen et godt styre, hvilken kompetanse som trengs, og ikke minst hvordan finne gode kandidater til ledige verv.
Kanskje sitter den rette kandidaten der ute – og venter på å bli spurt?
Mange kunne tenke seg å bidra som frivillige, men har kanskje aldri fått spørsmålet. Det kan finnes mange gode ressurser blant medlemmene våre og i lokalmiljøet. Noen trenger kanskje bare en liten oppfordring for å ta steget inn i et styreverv.
Nå er det tid for valgkomiteene å starte på den viktige jobben med å finne mennesker som ønsker å bidra til gode og aktive pensjonistlag.
Har du lyst til å engasjere deg?
Kanskje har du selv tenkt at det kunne vært spennende å jobbe i styret i et pensjonistlag? Da vil vi gjerne høre fra deg!
Ta kontakt med fylkessekretæren, så hjelper hun deg med å komme i kontakt med nærmeste lokallag. Vi trenger engasjerte mennesker som har lyst til å bidra, dele erfaringer og gjøre en forskjell for andre.
Sammen skaper vi gode lokallag! 🌟