Hyggelig kveld på Prøysenhuset med foredrag om pensjon

Et godt oppmøte, nyttig informasjon om pensjon og et flott kulturelt innslag gjorde det åpne møtet på Prøysenhuset til en hyggelig og innholdsrik kveld for de fremmøtte.

Nesten fullt: mange hadde tatt turen til Prøysenhuset

Nesten fullt: mange hadde tatt turen til Prøysenhuset

Torsdag 21. mai holdt vi, i samarbeid med Pensjonistforbundet Hedmark og Fagforbundet, et åpent møte om pensjon med Steinar Fuglevåg som foredragsholder. Arrangementet ble holdt på Prøysenhuset, nærmere bestemt i «Den vesle bygda», en publikumsarena hvor man kan oppleve Alf Prøysens univers fra Fantefilms spillefilm Snekker Andersen og Julenissen.

Det ble godt oppmøte, og før møtet ble det servert kaffe og kringle i kafeen, hvor det var god stemning.

Steinar Fuglevåg ga de frammøtte nyttig informasjon om blant annet hvordan pensjonen regnes ut, og hva man bør tenke på dersom man snart skal bli pensjonist. Pensjon kan være komplisert, og det kan være lurt å sette seg inn i dette, slik at man kan planlegge pensjonisttilværelsen best mulig og unngå overraskelser. Han orienterte også om trygdeoppgjøret for 2026, som nettopp var ferdig og endte på 4,69 prosent.

Seniorrådgiver i Fagforbundet, Steinar Fuglevåg holdt et godt foredrag om pensjon.

Seniorrådgiver i Fagforbundet, Steinar Fuglevåg holdt et godt foredrag om pensjon.

Vi fikk også et kulturelt innslag med Asle Berteig, med fortellinger om Alf Prøysen – fattiggutten som ble Norges største kjendis – og kjente viser av Alf. Innslaget skal være en del av en større forestilling som skal vises neste år.

Kulturelt innslag: Asle Berteig fortalte om Alf Prøysens liv og fremførte kjente viser av Prøysen.

Kulturelt innslag: Asle Berteig fortalte om Alf Prøysens liv og fremførte kjente viser av Prøysen.