Helgen bød på engasjement, fellesskap og aktivitet da Pensjonistforbundet Telemark markerte seg med to flotte arrangementer i Porsgrunn og Langesund. Med vårt slagord i ryggen – Sterk, synlig og aktiv – var vi til stede, deltok og skapte gode opplevelser sammen med både gamle og nye venner.
Fredag: Tur og naturglede ved Mule Varde Sammen med Porsgrunn Turlag deltok vi da DNTs "Hytta på hjul" kom til Mule Varde. Dagen startet med bålkaffe, muffins og hyggelig informasjon før en flott gjeng la ut på tur til Kotøya. Underveis ventet en natursti som både utfordret og engasjerte. Det ble en sosial og aktiv dag i vakre omgivelser – akkurat slik vi liker det!
Lørdag: Kickoff for gåfotballen i Telemark På Slåttnes stadion i Langesund var det duket for en energisk og inkluderende kickoff for gåfotballen. Mange prøvde gåfotball for aller første gang, og det var smil og latter både på og utenfor banen 😄. Samarbeidet mellom Pensjonistforbundet Telemark og NFF Telemark resulterte i en dag fylt med grillmat, nystekte vafler, kaffe og god stemning.
Gåfotballen er mer enn bare aktivitet – den skapte nye vennskap, motvirket ensomhet og bygget fellesskap. Her er det plass til alle, uansett nivå eller erfaring. Allerede nå ser vi konturene av nye lag som kan vokse frem rundt om i Telemark – men det er fortsatt plass til flere!
Har du lyst til å bli med, eller kjenner du noen som burde prøve? Nå er tiden inne – ta kontakt!
ABC for psykisk helse – en naturlig del av helgen På begge arrangementene benyttet vi anledningen til å snakke om ABC for psykisk helse – en enkel og viktig modell for å styrke livskvalitet og trivsel. A står for aktivit, B (belong) gjør noe sammen med andre og C (commit) gjør noe meningsfylt – alle tre elementene var tydelig til stede både på turen til Kotøya og under gåfotballens kickoff. Når vi er aktive, knytter bånd og gjør noe meningsfylt sammen, styrker vi både den fysiske og psykiske helsa. Disse dagene viste nettopp hvor viktig slike møteplasser er – og hvor mye glede de kan gi!
Tusen takk til alle som bidro til en fantastisk helg. Vi gleder oss til fortsettelsen og til mer fotballglede, turglede og fellesskap! 🙌