Kontakt oss

22 34 87 70

pf@pensjonistforbundet.no
Økonomitelefonen

22 42 73 00

Bekymringstelefonen

94 85 60 04

Smarttelefonen

22 600 700

Besøksadresse

Torggata 15
0181 Oslo

Postadresse

Postboks 6714
St. Olavs Plass
0130 Oslo

Org.nr. 970323910

Vellykket møte om fremtidsfullmakt

Advokat Ingar Håland holdt en grundig orientering om fremtidsfullmakt på foreningens medlemsmøte den 27. oktober.

Advokat Ingar Håland ga en grundig orientering om fremtidsfullmakt for hele 76 fremmøtte.

Advokat Ingar Håland ga en grundig orientering om fremtidsfullmakt for hele 76 fremmøtte.

På foreningens medlemsmøte torsdag den 27. oktober på Forsmannsenteret fikk vi besøk av advokat Ingar Håland som holdt et grundig foredrag om fremtidsfullmakt. Han delte også ut 6 sider med nyttige punkter om temaet. Dette var åpenbart et populært tema, for styret måtte bære inn mange ekstra bord og stoler for å få plass til de 76 frammøtte (ny fremmøterekord!).

Etter nydelig serveringen av smørbrød med reker, laks/eggerøre og roastbiff underholdt Terje Gåsholt fra Andebu med flott trekkspillmusikk og sang - hovedsakelig norske melodier.

Ellers informerte nestleder Liv Krossøy om foreningens planlagte dagstur til Stortinget tirsdag den 29. november og julebordet på en av Strømstad-fergene torsdag 15. desember. Påmeldingsfristen for julebordet er tirsdag 15. november.

Styremedlem Johnny Olsrud orienterte om foreningens samarbeid med Seniornett Sandefjord om opplæring av seniorer i digitale ferdigheter, bl.a. datacaféne på Forsmannsenteret annenhver fredag fra kl. 10.30 - 12.30. Datoene før jul er 11. november, 25. november og 9. desember.

Datacaféne er gratis og det er ingen påmelding. Men deltakerne må ha med seg eget utstyr, PC, nettbrett eller smartttelefon.